Festival and Congress Centre


Address: Varna, 2 Slivnitsa Blvd.
Phone: 052 68 52 14




Programme
  • Love's Labour's Lost

    8 November (Friday), Hall 1, 19:00

  • An Officer and a Spy

    19 October (Saturday), Europe Hall, 18:00

  • Away from the shore

    19 October (Saturday), Hall 1, 19:30

    20 October (Sunday), Hall 5, 19:30

    22 October (Tuesday), Hall 1, 19:30

    23 October (Wednesday), Hall 5, 19:30

  • Border

    19 October (Saturday), Hall 5, 17:00

    21 October (Monday), Hall 5, 17:00

    22 October (Tuesday), Hall 5, 19:00

    24 October (Thursday), Hall 5, 17:00

  • Exceptional dunces

    11 November (Monday), Hall 1, 19:00

  • Premiere
    Gemini Man

    19 October (Saturday), Hall 6, 20:20

    20 October (Sunday), Hall 6, 15:50

    21 October (Monday), Hall 6, 20:20

    22 October (Tuesday), Hall 6, 18:00

    23 October (Wednesday), Hall 6, 20:20

    24 October (Thursday), Hall 6, 18:00

  • Hot

    21 October (Monday), Hall 1, 19:00

  • Insanity

    28 October (Monday), Hall 1, 19:00

  • Laugh In The Hall

    20 October (Sunday), Hall 1, 19:00

  • Let the child be the guide

    20 October (Sunday), Hall 6, 18:00

  • Premiere
    Letters from Antarctica

    19 October (Saturday), Europe Hall, 15:45

    20 October (Sunday), Europe Hall, 20:30

    21 October (Monday), Europe Hall, 18:00

    22 October (Tuesday), Europe Hall, 20:10

    23 October (Wednesday), Europe Hall, 18:00

    24 October (Thursday), Europe Hall, 20:10

  • Premiere
    Maleficent: Mistress of Evil

    19 October (Saturday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 16:00

    20 October (Sunday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 20:20

    21 October (Monday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 16:00

    22 October (Tuesday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 20:15

    23 October (Wednesday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 16:00

    24 October (Thursday), Europe Hall, 11:30, Hall 6, 20:15

  • Men under thumb

    29 October (Tuesday), Hall 1, 19:00

  • Michaela Fileva

    24 October (Thursday), Hall 1, 19:30, 15/25BGN

  • Michelangelo: Endless

    19 October (Saturday), Hall 6, 18:30

    21 October (Monday), Hall 6, 18:30

    22 October (Tuesday), Hall 6, 16:00

    23 October (Wednesday), Hall 6, 18:30

    24 October (Thursday), Hall 6, 16:00

  • Mom, kite loves me

    7 November (Thursday), Hall 1, 19:00

  • Premiere
    Reunion

    19 October (Saturday), Europe Hall, 20:30

    20 October (Sunday), Europe Hall, 15:45

    21 October (Monday), Europe Hall, 20:10

    22 October (Tuesday), Europe Hall, 18:00

    23 October (Wednesday), Europe Hall, 20:10

    24 October (Thursday), Europe Hall, 18:00

  • Spy Cat

    19 October (Saturday), Hall 6, 11:00

    20 October (Sunday), Hall 6, 14:00

    21 October (Monday), Hall 6, 11:00

    22 October (Tuesday), Hall 6, 14:00

    23 October (Wednesday), Hall 6, 11:00

    24 October (Thursday), Hall 6, 14:00

  • The other woman

    19 October (Saturday), Hall 5, 19:00

    20 October (Sunday), Hall 5, 17:30

    21 October (Monday), Hall 5, 19:00

    22 October (Tuesday), Hall 5, 17:00

    23 October (Wednesday), Hall 5, 17:30

    24 October (Thursday), Hall 5, 19:00

  • True Lies

    5 November (Tuesday), Hall 1, 19:00

  • Up and Away

    19 October (Saturday), Hall 6, 13:00

    20 October (Sunday), Hall 6, 11:00

    21 October (Monday), Hall 6, 13:00

    22 October (Tuesday), Hall 6, 11:00

    23 October (Wednesday), Hall 6, 13:00

    24 October (Thursday), Hall 6, 11:00

  • Who You Think I Am

    20 October (Sunday), Europe Hall, 18:00


 

Top Comments (0)

In order to post comments, please register and log in using your username and password.