Софийски музикални седмици

Софийски музикални седмици



22 май 2017 - 10 юли 2017
250 години от смъртта на Телеман, 5 нови албума и 24 премиерни за сцената ни класически произведения, 4 оркестъра, 8 ансамбъла, 5 хора и безброй солисти и диригенти от поне 8 страни. А, и съпътстваща програма с мастър класове и семинари – това са Софийските музикални седмици в цифри, а в думи програмата се разгръща надолу.


Концерт на Мариинския театър
Диригент: Валерий Гергиев
Със: Симфоничен оркестър на Мариинския театър от Санкт Петербург
В програмата: Прокофиев, Дебюси, Стравински, Чайковски
22 май, 19:30, зала България

Софийска филхармония
Диригент: Хайме Мартин
Солист: Елена Башкирова [пиано]
В програмата: Веселин Стоянов, Бетовен, Дворжак
23 май, 19:00, зала България

Детско-юношеска филхармония Пионер
По случай 105 години от рождението на проф. Влади Симеонов и 65 години от създаването на филхармония Пионер
Диригент: Любомир Денев-син
Солист: Александър Иванов
В програмата: Александър Райчев, Парашкев Хаджиев, Дворжак, Холст
25 май, 19:00, зала България

Клавирен рецитал на Сергей Редкин
В програмата: Вебер, Рихард Щраус, Рахманинов
25 май, 19:00, камерна зала България

Оперен концерт
С: Марчин Брониковски [баритон], Елица Нешевска [сопран], Елена Каралийска [пианo]
В програмата: Шопен, Монюшко, Мечислав Карлович, Добри Христов, Георги Златев-Черкин, Панчо Владигеров, Парашкев Хаджиев, Вера Баева
26 май, 19:00, Полски институт

Концерт пиано и виолончело
С: Теодора Атанасова [виолончело], Инес Симеонова [пиано]
В програмата: Бетовен, Шостакович, Стравински
27 май, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Оркестър Камерата Орфика НБУ
Диригент: Кристиян Шулц
С: Лилия Шулц-Байрова [виолончело], Лиляна Кехайова [виолончело]
В програмата: Моцарт, Шуман, Георги Арнаудов
29 май, 19:00, зала България

Романсът от Гранада до Сибир
Със: Зара Димитрова [сопран], Клаудиа де Натале [пиано]
В програмата: Енрике Гранадос, Чайковски, Рахманинов, Римски-Корсаков, Росини, Рихард Щраус
1 юни, 19:00, Първо студио на БНР

Интеграл на клавирните сонати на Сергей Прокофиев
С: Лили Богданова и студенти от класа на проф. Борислава Танева – Александра Дичева, Мила Михова, Николай Желязков, Георги Бойкин
3 юни, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Концерт
С: Борис Бровцин [цигулка], Павел Златаров [цигулка], Александър Бузлов [виолончело], Милена Златарова [виола], Пламена Мангова [пиано]
В програмата: Хайдн, Брамс, Барток
4 юни, 19:00, камерна зала България

40 години на сцената
С: клавирно дуо Анастас и Дора Славчеви
В програмата: Дворжак, Шуберт, Атанас Атанасов, Филип Павлов, Йордан Гошев, Александър Йосифов
8 юни, 19:00, камерна зала България

Интеграл на клавирните сонати на Сергей Прокофиев
Със студенти от класа на проф. Борислава Танева: Ангел Николов, Инес Симеонова, Сава Вутов, Симеон Златков
8 юни, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Славянска лудост
Със: Сирил Гарак [цигулка], Мария Мартинова [пиано]
В програмата: Прокофиев, Панчо Владигеров, Мирослав Данев, Шостакович-Циганов, Прокофиев-Хайфец, Любомир Денев
9 юни, 19:00, Първо студио на БНР

Двоен портрет
С: клавирно дуо Красимир Тасков и Ромео Смилков и участието на Любомир Ников [виолончело]
В програмата: Моцарт, Менделсон, Шуман, Димитър Ненов, Панчо Владигеров, Николай Стойков, Красимир Тасков
11 юни, 11:00, камерна зала България

Непознатият Димитър Ненов
С: Ивана Албрехт [сопран], Мариана Пашалиева [сопран], Маргарита Илиева [сопран], Ростислав Йовчев [пиано]
11 юни, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Концерт пиано и виолончело
С: Диляна Момчилова [виолончело], Жени Захариева [пиано]
В програмата: Бетовен, Дебюси, Шостакович
13 юни, 19:00, камерна зала България

Камерен ансамбъл Софийски солисти

Диригент: Пламен Джуров
Солисти: Стоимен Пеев [цигулка и виола], Александър Сомов [виолончело]
В програмата: Росини, Бокерини, Гия Канчели, Шуберт
14 юни, 19:00, зала България

Концерт
С: Десислава Чолакова [цигулка], Мартина Шукан [виолончело], Силвиян Деферн [пиано]
В програмата: Шопен и Аренски
15 юни, 19:00, камерна зала България

Камерна капела Полифония
В програмата: Орландо ди Ласо, Монтеверди, Хендел, Чайковски, Кодай, Тормис, Петер Ебен, Тодор Попов, Веселин Стоянов, Ивелин Димитров
19 юни, 19:00, камерна зала България

Георги Арнаудов на 60

С: Трио Арденца, Мила Михова [сопран], Филип Филипов [цигулка], Стефания Янкова [виола]
21 юни, 19:00, Първо студио на БНР

Трио Ars Nova Lux
С: Луиза Партридж-Мауро [мецосопран], Мария Митева [флейта], Кае Шираки [пиано]
В програмата: Ерик Сати, Жул Масне, Хелен Буххолц, Албена Петрович-Врачанска, Равел, Клод Ленерс, Лу Костер, Георги Златев-Черкин, Пиер Вебер, Едмон Ленц, Астор Пиацола
23 юни, 19:00, камерна зала България

150 години от създаването на Канадската конфедерация
С: мултимедиен проект Канада в звук и цвят и клавирно дуо Ярило (Джейн Хейс и Анна Леви)
В програмата: Майкъл Конуей Бейкър, Патрик Карди, Анн Саудам, Алексина Луи, Джон Бърк, Роже Матон
25 юни, 19:00, камерна зала България

Концерт с Детския радиохор
Със: Светлина Стоянова [мецосопран], Марио Ангелов [пиано], Детския радиохор на БНР с диригент Венеция Караманова
В програмата: Росини, Малер, Чайковски, Хендел, Мануел де Фая, Моцарт, Пуленк, Глинка, Бизе, Любомир Пипков
26 юни, 19:00, камерна зала България

Концерт цигулка и пиано

С: Йоанна Русева [цигулка], Мария-Елена Средева [пиано]
В програмата: Бетовен, Раутавара, Изаи, Сен-Санс
27 юни, 19:00, Зала 48 на Музикалната академия

Концерт пиано на Евгени Божанов

Със: Струнен квартет София
В програмата: Цезар Франк и Дворжак
28 юни, 19:00, камерна зала България

Концерт пиано на Лилия Бояджиева
В програмата: Й. С. Бах – Голдберг вариации
29 юни, четвъртък, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Концерт с вход свободен
С: Йоанна Русева [цигулка], Александър Лиалиос [пиано]
В програмата: Бетовен, Раутавара, Изаи, Сен-Санс
30 юни, 19:00, концертна зала на Музикалната академия

Концерт пиано на Десислава Бобрина
В програмата: Шуман, Равел, Рахманинов
1 юли, 19:00, камерна зала България

Концерт цигулка и пиано
С: Лора Чекоратова [пиано], Георги Вълчев [цигулка]
В програмата: Моцарт, Брамс, Добринка Табакова, Хенри Кауъл, Пол Шонфийлд
2 юли, 16:00, камерна зала България

Концерт виолончело на Атанас Кръстев
С: Август-Александър Павлов [виолончело]
В програмата: Бокерини, Милчо Левиев, Емил Табаков, Изаи, Георги Арнаудов, Петър Христосков, Лигети, Гаспар Касадо
3 юли, 19:00, камерна зала България

Trio De Soprano

С: Йета Читаку [сопран], Алберта Трони [пиано], Еремира Читаку [флейта]
В програмата: Шуберт, Белини, Равел, Пуленк, Дебюси, Зекири, Верди
8 юли, 19:00, камерна зала България

Закриване
С: Камерен хор и оркестър на училище Уитгифт (Великобритания)
Диригенти: Розана Уитфилд и Филип Уинтър
В програмата: Верди, Сен-Санс, Шуберт, Сибелиус
10 юли, 19:00, зала България

програма

 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.