9-и Световен фестивал  на анимационния филм

9-и Световен фестивал на анимационния филм


11 - 15 септември 2013
Деветото издание на фестивала предлага за пореден път селекция от най-доброто в сферата на анимацията. Програмата включва късометражни и пълнометражни филми, кино за деца, творби на студенти и панорама от филми на членовете на почетното жури. С програмата In memoriam ще почетем паметта на велики майстори на българската и световна анимация. Прожекциите са в Зала 1 и 2 на Фестивалния и конгресен център.


Програма

11 септември:
зала 1
Панорама 1 – Най-доброто от света на анимацията, 11:30
Програма на университетите: ЕКА, Естония, 13:00
1-ва конкурсна програма късометражна анимация, 20:00
2-ра конкурсна програма пълнометражна анимация Апостол, 21:30

12 септември
:
зала 1
3-та конкурсна програма анимация за деца, 10:00
Прожекция документални филми – Лоте Райнигер: Танцът на сенките, 11:00
Програма на университетите: НБУ, НАТФИЗ, София, 12:30
Панорама 2 – Най-доброто от света на анимацията, 18:00
4-та конкурсна програма късометражна анимация, 19:00
5-та конкурсна програма пълнометражна анимация Одобрен за осиновяване, 20:30
зала 2
In memoriam – Димитър Томов, Антон Траянов, Иван Андонов, 14:00
Фидий като аниматор – лекция на Жорж Сифианос, 15:00
Програма на членовете на журито – Иржи Барта, Чехия, 16:30

13 септември:
зала 1
6-та конкурсна програма анимация за деца, 10:00
Прожекция документални филми – Пол Уелс – В зелената книга и Анимирана утопия, 11:00
Програма на университетите: Филмова академия Баден Вюртенберг, 12:30
7-ма конкурсна програма късометражна анимация, 18:00
8-ма конкурсна програма късометражна анимация, 19:00
5-та конкурсна програма пълнометражна анимация Берсерк, 20:30
зала 2
Програма на членовете на журито – Цветомира Николова, 14:00
Презентация на международен кинофорум – фестивал на BSEC, 15:00
Единбург и НБУ представят проект 10х10х13, 15:45
Програма на членовете на журито – Прийт Пярн, Естония, 16:30

14 септември:
зала 1
10-та конкурсна програма детски пълнометражен филм: Снежната кралица, 10:00
Прожекция документални филми – Харди Волмер: Пярнография, 11:30
Програма на университетите: ЕСА, Единбург, 13:00
Панорама 3 – Най-доброто от света на анимацията, 18:00
11-та конкурсна програма късометражна анимация, 19:00
12-та конкурсна програма пълнометражна анимация Рио 2096, 20:30
зала 2
Програма филми на Ян Леница, 14:30
Програма на университетите: Hochschule Luzern, 16:00
Програма на членовете на журито – Теодор Ушев, 17:00

15 септември:
зала 1
Програма фестивал Златна рибка, 10:30
Панорама 4 – Най-доброто от света на анимацията, 11:30
Програма на университетите: La poudriere Valence, 13:00
Програма наградени филми от фестивала, 20:00
Прожекция на детския пълнометражен филм: Снежната кралица, 21:00
зала 2
In memoriam – Ван Дик, Хитрук, Майдак, Годфри, Пояр, 14:30
Полска сюрреалистична и абстрактна анимация, 16:00



 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.