Времето е наше? 1990-те на архитектурата
На 27 март е следващата лекция от поредицата Култура на прехода, инициирана съвместно с екипа на проекта Преходът след 1989. В тях се анализират не само обществено-политическите събития от периода, но и сложното им отражение в културата и изкуствата. След като доц. Михаил Груев очерта динамичните историко-политически рамки на прехода, доц. Орлин Спасов направи направи обзор на медиите в този период, доц. Ани Бурова описа литературните тенденции след 1989 г., проф. д.н. Камелия Николова ни разказа за драматургията и театъра, а и се потопихме в света на киното, вниманието ни се насочва към архитектурата.
В новото издание на събитието се пренасяме през 90-те. Най-политическото десетилетие в постсоциалистическата история на България. Лекцията Времето е наше? 1990-те на архитектурата: битка с модернизма, гаражна архитектура и мутробарок ни среща с д-р арх. Анета Василева, с която заедно разглеждаме малките сгради, но и големите архитектурни процеси, които започват именно през това десетилетие и влияят драматично на градската среда и до днес.
Това е седмото събитие от лекционния цикъл, като финалното издание ни очаква на 24 април с лектор проф. Александър Кьосев. Както винаги лекциите се провеждат в Театралната зала на Alma Alter от 18:30, а събитието е с вход свободен.