Програма:

Регионален исторически музей, 19:00-24:00
Откриване с фолклорен ансамбъл Загоре.
Централен вход, 19:00

Малка изложбена зала
Откриване на изложба И да се, мамо, наредя с мойте вити гривни
20:30

Лапидариум
Концерт на Фолклорен ансамбъл Загоре, 20:00
Огнено шоу Огънче – Дуо BarbaroniTe, 21:00

Трето експозиционно ниво
Кът за снимки Средновековните воини.

Четвърто експозиционно ниво

Откриване на изложба Ars gratia artis – изкуство за изкуството, 17:00

Откриване на изложба Преоткрито изящество – веществена изложба с реставрирани експонати от фондовете на РИМ – Стара Загора; 19:45

Поздрав от Балетна школа към Читалище Родина 1860 с ръководител Снежана Дескова, 20:15

Интерактивен кът Реставрирай сам, 20:30–22:00 


Зала 33

Парад на монетите през вековете – среща с музейния специалист д-р Мариана Минкова; 22:00

Мултимедийна презентация на Райна Антонова: "140 години българско опълчение и създаване на българската армия”, 22:30

Архитектурен комплекс Музей на религиите

Концерт на детско-юношески народен хор Жарава към Читалище Родина 1860, 20:30

Концерт на Смесен хор Родина, 21:00

Малко(а) нощна музика с Библиофония, 22:00

Изложба Знай своя род и език.

Къща-музей Гео Милев

Желязко Танев: „Анатомия на енергийната система на човека“. Среща-разговор за неосъзнатите възможности на човека и безкрайните потенциали на душата, 19:00

Премиера на книгата Честна дума на Мая Вапцарова. Представя: Петко Каневски, 20:00

Среща разговор с Йото Пацов: „Великите учители“ – очерци за духовните водачи на човечеството, 21:00

Художествена галерия – Стара Загора

Изложба Национален конкурс Алианц България за живопис, скулптура и графика 2018.
Голяма зала, 19:00
Изложба Съвременна българска графика – колекция от фонда на галерията.
Графичен кабинет

Изложба Български възрожденски икони – колекция от фонда на галерията Иконна зала

Изложба Шаржовете на Теню Пиндарев – гостуваща колекция от фонда на Художествена галерия – Казанлък
Западна зала

Клавирен концерт на проф. Жени Захариева, посветен на 100 годишнината от смъртта на Клод Дебюси.
Голяма зала, 20:30

Концерт на ученици от класа по класическо пеене на Нина Димитрова и инструменталисти от класа на Иванка Джелебова при НУМСИ Христина Морфова.
Голяма зала, 21:30