Национална изложба на карикатурата – издание 48

Четиридесет и осмото издание на ежегодния преглед на най-високите постижения на съвременните български художници, работещи в областта на различните жанрове на карикатурата, ни очаква на ул. Шипка 6 в Съюза на българските художници. Тази година произведенията са над 330, а авторите, взели участие, са 38.
В изложбата освен карикатури на известни личности могат да бъдат разгледани и сатирични рисунки, дигитална графика, живопис и колажи. Темите, както винаги са разнообразни, но и в тазгодишното издание преобладава политическата сатира, като голям акцент в рисунките намира и темата за кризата. Основната цел на изложбата е да стимулира развитието на този специфичен жанр у нас, да популяризира творчеството на родните карикатуристи и най-вече да провокира и развесели своите зрители.
Тази година в изложбата можем да видим и рисунките от Първия национален преглед конкурс за смешна детска рисунка – карикатура, в който участваха близо 500 предложения на деца от 9- до 16-годишна възраст.