В музиката
Тибо е диригент с международно признание, който пътува по света заради работата си. Един ден той научава, че е осиновен и че има по-малък брат на име Джими, който работи в училищен стол и свири на тромбон в малък маршов духов оркестър. Очевидно двамата нямат нищо общо, освен любовта им към музиката. Тибо е впечатлен от изключителния талант на брат си и решава да поправи несправедливостта на съдбата. А Джими започва да мечтае за различен живот…
В музиката ни докосва по един старомоден начин и чрез музиката задава важни въпроси за идентичността и съдбата. Изборите, които се правят за нас в детството, тук са необичайно контрастни, съчетани с три отлични главни роли и любовта към музиката в центъра на историята. Всеки може да слуша песен или да се научи да свири на инструмент, но талантът далеч не е достатъчен, ако искате да си изкарвате прехраната с него. В музиката нито за миг не забравя това и обрисува чуден портрет на таланта и общността.