Защо Coldplay?
Въпреки че започнаха много силно още с дебютния си Parachutes през 2000-та (който се оказа сред най-продаваните платинени албуми на годината), в началото мнозина не вярваха в Coldplay. Подигравките с подчертано мекия им рок стил обаче бързо отшумяха, тъй като лондончани доказаха себе си като една от най-потентните групи в съвременната музика – и като музикално развитие, и като стриктно следване на собствената им концепция. Coldplay май са и единствената група, способна да накара хора, които за нищо на света не биха си пуснали Риана, да слушат нейните хълцащи вокали отново и отново.

Mylo Xyloto
С петото си турне, Coldplay бяха решили да постигнат ново ниво на концертен професионализъм, ефекти и масовост. Още първият им концерт (режисиран от самия Антон Корбийн, проведен на 26 октомври 2011 в Мадрид) бива стриъмван в YouTube, както и на гигантски монитори на Times Square в Ню Йорк и става достояние на около 8 милиона души. В Coldplay Live 2012 се набляга на кадри от три различни концертни дестинации – Bell Centre в Монреал, парижкия Stade de France, както и огромната, извънземна пирамидална сцена на фестивала в Glastonbury. Опитът да бъде уловена красотата и енергията на живото изпълнение е наистина успешен, още повече, че качеството на звука и картината в големите киносалони все още надхвърля значително възможностите на която и да било персонална видео и аудиосистема.

Режисьорска версия
Режисьорът на Coldplay Live 2012 Пол Дъгдейл споделя – ”Искахме да направим филм, който е едновременно личен и епичен, който да подсилва ефекта от изключително цветното представяне на Coldplay с един прям портрет на групата. Аз и компанията JA Digital подходихме към филма точно както Coldplay подхождат към шоуто си – това най-вече е филм за хората. Затова трябваше да покажем начина, по който групата е скъсила дистанцията между тях и аудиторията, правейки турне, което достига до всеки – от първите редици на стадиона, до хората най-отзад. Това е един 90-минутен калейдоскоп от емоции”.