Тези дванадесет-четиринадесетгодишни подрастващи произхождат от дванадесет различни нации и някои от тях не владеят добре немски език. В последната си година като учител, преди да се пенсионира, г-н Бахман вдъхновява бъдещите граждани като развива любопитството им към достиженията на света и широк спектър от умения, култури и възгледи. Гледайки този поглъщащ, чувствителен документален филм, зрителят е обзет от съзнанието, че ако всички деца бяха благословени с такива емоционално интелигентни, безкрайно търпеливи учители, конфликтите биха били смекчени чрез дискусия и заявлението на Джон Ленън Представете си, щеше да бъде нашата реалност.
Филмът е последван от дискусия, подходяща както за учители, педагози, университетски преподаватели и студенти, така и за всички, които работят с деца и младежи или просто обичат киното.
Прожекцията е част от конференцията Кинообразование в училище. Творчески дейности в класната стая и извън нея, която се провежда на 14 и 15 януари и цели да популяризира кинообразователните практики в България. Запознаваме се с многобройните възможности за творческа дейност в класнатат стая и извън нея, а по време на събитието ще бъде представена и колекция от късометражни филми от проекта Short Cut – Млади режисьори снимат града си (14 януари, 10:00).