31 АВГУСТ, ПЕТЪК


18:00, Художествена галерия Откриване на изложбите на Греди Асса, Димо Колибаров, Стоян Дечев, Ясен Гюзелев

20:30, Амфитеатър Аполония Концерт на Младежка филхармония с диригент Георги Патриков

1 СЕПТЕМВРИ, СЪБОТА


18:30, Читалище Отец Паисий Чамкория на Явор Гърдев по романа на Милен Русков

19:00, Археологически музей Класически концерт на Деян Гаврич от Сърбия с флейта и Столина Добрева с китара
20:00, Художествена галерия Среща с Георги Господинов и Всичките наши тела
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Белослава
23:00, Читалище Отец Паисий Приказката Ага на Милко Лазаров за семейство инуити от далечния Север, тъкмо взела награда за най-добър филм на фестивала в Сараево
23:00, Клуб Аполония Концерт на квинтета GloBalKan

2 СЕПТЕМВРИ, НЕДЕЛЯ

17:00, Художествена галерия Васил Славов със стихосбирката си Следверие

18:00, Художествена галерия Людмила Калоянова с поетичния си дебют Anadromous
18:30, Читалище Отец Паисий Студенти на проф. Атанас Атанасов в НАТФИЗ играят Papas in Motion по Роналд Рудол
19:00, Археологически музей Концерт на цигуларката Йоанна Каменарска и пианистката Надежда Табакова-Димитрова
20:00, Художествена галерия Рене Карабаш и нейният поток на съзнанието Остайница
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Стенли заедно с Фънки, Иво Чалъков и Стефан Попов
23:00, Читалище Отец Паисий Двама бивши боксьори се срещат пак на ринга в Малко късмет за по-късно, сниман по сборника разкази на Плами Ранчев
23:00, Клуб Аполония Концерт на формация BG Vintage

3 СЕПТЕМВРИ, ПОНЕДЕЛНИК

18:00, Художествена галерия Среща с месечното списание за петте изкуства Артизанин

18:30, Читалище Отец Паисий Явор Гърдев все пак намира утеха за Пияните си по текстове на Иван Вирипаев
19:00, Археологически музей Балади на Шопен и Мицкевич с Антонина Бонева и Малин Кръстев
20:00, Художествена галерия Недялко Славов с новия си роман Пиафе
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Jeremy?
23:00, Читалище Отец Паисий Документалният филм Това име го забравете на Боян Папазов припомня за театралния режисьор Юлия Огнянова
23:00, Клуб Аполония Стунджи, Ясен от ТЕ и Ивайло Звездомиров от ФСБ се събират в PlaYIS

4 СЕПТЕМВРИ, ВТОРНИК

18:00, Художествена галерия Йордан Д. Радичков с разказите от сборника си Двеста линейки на час

18:30, Читалище Отец Паисий Зимата на нашето недоволство на Бина Харалампиева по романа на Стайнбек
19:00, Археологически музей Like Jazz 2 или Ангел Заберски с пиано, Борис Таслев с контрабас и Стунджи с барабани
20:00, Художествена галерия Мария Касимова-Моасе с втората си книга Балканска рапсодия
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Васил Петров заедно с Военен Биг Бенд Стара Загора, Квартет София и Overground Brass Band
23:00, Читалище Отец Паисий Нова спирка за филма-омнибус 8’19“ по разкази на Георги Господинов
23:00, Клуб Аполония Концерт на септета Funky Miracle

5 СЕПТЕМВРИ, СРЯДА

18:00, Художествена галерия Евгения Атанасова-Тенева с книгата си Кристо, Владо, Росен и плаващите кейове

18:30, Читалище Отец Паисий Петел на Стайко Мурджев буди пак вниманието с необичаен любовен триъгълник
19:00, Археологически музей Концерт на сопрана Габриела Георгиева и пианиста Григор Паликаров
20:00, Художествена галерия Театърът на маса Страх за опитомяване на Оля Стоянова излиза на сцена
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Милица Гладнишка с Михаил Йосифов, Борис Таслев, Васил Спасов и Атанас Попов
23:00, Читалище Отец Паисий Истории от няколко такси-метрови коли се засичат в Посоки на Стефан Командарев
23:00, Клуб Аполония Фънк и соул с Koka Mass Jazz

6 СЕПТЕМВРИ, ЧЕТВЪРТЪК

17:00, Художествена галерия Здравка Евтимова разгръща за първи път романа си Зелените очи на вятъра

18:00, Художествена галерия Рашко Младенов и тъкмо издадената До последния дух
18:30, Читалище Отец Паисий Комедията на нравите Виновният на Димитър Димов стъпва на сцена под режисурата на Юрий Дачев
19:00, Археологически музей Веселин Веселинов-Еко и Милен Кукошаров с музикалния си проект ImproviSatie
20:00, Художествена галерия Иван Теофилов с новата си книга Гласът на тишината
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт-спектакъл на фолклорен ансамбъл Странджа
23:00, Читалище Отец Паисий Възвишение на Милен Русков във версия мащабно българско кино
23:00, Клуб Аполония Концерт на трио LaTiDa

7 СЕПТЕМВРИ, ПЕТЪК

17:00, Художествена галерия Четене на стихове и есета с модератор проф. Михаил Неделчев

18:00, Художествена галерия Михаил Вешим и "нечовешкият роман" за компромисите Оксиморон
18:30, Читалище Отец Паисий Цветът на дълбоките води на Бойка Велкова по романа на Оля Стоянова
19:00, Археологически музей Концерт-рецитал на пианиста Георги Черкин
20:00, Художествена галерия Среща с романа Сестри Палавееви на Алек Попов
21:00, Амфитеатър Аполония Концерт на Хилда Казасян заедно с Христо Йоцов, Живко Петров, Димитър Карамфилов и Михаил Йосифов
23:00, Читалище Отец Паисий Обсебен от тайните писател става Вездесъщият във филма на Илиян Джевелеков
23:00, Клуб Аполония Джаз концерт на Петър Салчев и Октет Пловдив

8 СЕПТЕМВРИ, СЪБОТА

17:00, Художествена галерия Джеймс Илиянов и сюрреалистичният роман Това е лабиринтът

18:00, Художествена галерия Втората книга Да оцелееш в ада на Савко Калата
18:30, Читалище Отец Паисий Алчността помита човешкото в пиесата Лисичета на Бина Харалампиева
19:00, Археологически музей Концерт на цигуларите от майсторския клас на Минчо Минчев
20:00, Художествена галерия Забравените стихове на 20-те и 30-те в антологията Български поетически авангард
21:00, Амфитеатър Аполония ФСБ за първи път с концерт на Аполония

23:00, Клуб Аполония Соул, джаз и хип-хоп от Preyah Live Band и DAYO