Епопея на забравените

Автор: по Иван Вазов; Драматургичен текст: Емил Бонев
Режисьор: Богдан Петканин
Сценография: Милен Боричев
Костюми: Жанета Иванова
Музика: Георги Гарчов
Участват: Никола Парашкевов, Златко Ангелов, Тихомир Благоев, Иван Григоров, Стефан Иванов, Виктор Младенов, Яна Николова, Никол Карабинова, Зорница Константинова, Асен Лозанов, Симона Богданова

Представлението превръща думите на Вазов в плът и кръв, представяйки пред зрителя забравените герои – духовници, революционери, будители – хора градили с дела и саможертва българската национална съвест. Образите на Бенковски, Кочо, Братя Жекови, Каблешков, Паисий, Братя Миладинови, Хаджи Димитър, Волов, Караджата, Опълченците на Шипка се превръщат в символи на морална чистота и идеализъм, в остър контрапункт на днешната забрава и безразличие.

Със съвременен сценичен език, силна визуална концепция и емоцио-нална актьорска игра, спектакълът поставя въпроси за паметта, нацио-налната идентичност и отговорността на всяко поколение към миналото.
„Епопея на забравените“ не е само историческа възстановка – това е глас, който отеква в съвремието с призив да помним, да почитаме и да бъдем достойни наследници на онези, които са посветили живота си на България.