Европейска нощ на музеите в Posta & Punta
На 23 май галерия Пунта и галерия Поста ще бъдат част от Европейската нощ на музеите. Тогава ще бъде и последният ден от изложбата Одисея: Солта на земята в галерия Пунта.
Одисея: Солта на земята – Нина Буганим, Валентин Вер, Елвир Менетрие, Петя Иванова, Марилу Понсан, Тодор Рабаджийски
Това е една изложба, разделена на две взаимосвързани части, които изграждат общ разказ за трансформацията, идентичността и бъдещето на обществата. Създадена през 2024 г. и показана първо в пространствата на галерия Spiagga Libera в Марсилия и Париж, тя изследва различни измерения на съвременното съществуване през символи като морето и солта, които преплитат минало, настояще и бъдеще.